Reklama
Reklama

Poznań i Kleszczewo ze wspólną komunikacją od 1 października

fot. Jakubtr/wikimedia/CC BY-SA 3.0
fot. Jakubtr/wikimedia/CC BY-SA 3.0

W ostatnich latach pod poznański Zarząd Transportu Miejskiego włączani są kolejni gminni przewoźnicy. Pierwszego października zintegrowane z poznańską komunikacją zostaną autobusy gminy Kleszczewo.

Choć ZTM nie informuje w tej chwili oficjalnie o planach integracji, to do zainteresowanych Rad Osiedli trafiło pismo z informacją o integracji i planowanych modyfikacjach rozkładów jazdy. Autobusy linii numer 431, 432 i 435 zostaną włączone do sieci ZTM 1 października, a w związku z tym ulegnie zmianie rozkład jazdy autobusów linii numer 54.

Najważniejsza proponowana zmiana do zmniejszenie liczby kursów autobusu linii 54 z 74 do 49 kursów na dzień, a w zamian dodanie 42 kursów na liniach 431, 432 i 435. Oznacza to, że ostatecznie liczba kursów na ulicy Szczepankowo zwiększy się do 91 na dzień - Pragniemy podkreślić, że dzięki integracji mieszkańcy Poznania zyskają bezpośrednie połączenie na podstawie jednej taryfy biletowej z gminą Kleszczewo, a mieszkańcy Szczepankowa będą mieli do dyspozycji znacznie więcej połączeń autobusowych dostępnych w systemie taryfowym miasta Poznania, zapewniających dojazd do Franowa i Ronda Rataje - wyjaśnia Piotr Snuszka z Zarządu Transportu Miejskiego w piśmie przesłanym do rad osiedli.

Radni Osiedlowi mogą przesyłać swoje uwagi do projektu integracji do 10 września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro