Reklama
Reklama

Kiekrz: smród i śnięte ryby w rzeczce

fot. Maciej Mikuła / kuriergminny.pl
fot. Maciej Mikuła / kuriergminny.pl

W niedzielę mieszkańcy Kiekrza i Pawłowic zauważyli w niewielkiej rzeczce Samica Kierska martwe ryby. Od piątku przy cieku wodnym unosi się nieprzyjemny zapach.

O sprawie poinformował portal kuriergminny.pl. W niedzielę przy Samicy Kierskiej pojawili się m.in. strażacy i policjanci. Z relacji mieszkańców wynika, że od piątku przy rzeczce czuć nieprzyjemny zapach. W niedzielę natomiast pojawiły się tu pierwsze śnięte ryby.

Mieszkańcy zawiadomili w tej sprawie gminę Rokietnica i Suchy Las. Na miejscu byli przedstawiciele referatu Ochrony Środowiska. Zawiadomiono też Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który wysłał nad rzeczkę inspektorów. Pobrano wodę do badań, ale wyniki mają być znane dopiero za kilka dni.

Mieszkańcy przyznają, że jeszcze kilka lat temu rzeczka wyglądała zupełnie inaczej - była szersza i bardziej zadbana. Dziś jest mocno zarośnięta, a po intensywnych opadach deszczu wylała na pobliskie mokradła, co przy wysokich temperaturach doprowadziło do gnicia roślin powodując nieprzyjemny zapach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro