Reklama

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają na spacer tropem mordercy

fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl
fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl

W najbliższy weekend odbędzie się kolejny spacer tematyczny organizowany przez grupę PoPoznaniu.pl. Tym razem uczestnicy wyruszą na spacer tropem mordercy.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. 12 sierpnia odbędą się natomiast dwie wycieczki tropem mordercy -Tym razem otwieramy kryminał "Tam ci będzie lepiej" autorstwa Ryszarda Ćwirleja i ruszamy tropem mordercy. Wspólnie z komisarzem Antonim Fischerem będziemy zbierać dowody, kompletować poszlaki, ale przede wszystkim przemierzać międzywojenny Poznań. Czytając fragmenty książki porównamy dawne miasto z dzisiejszym i przekonamy się czy lektura może być dobrym przewodnikiem? - zachęcają przewodnicy.

W sobotę odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie dziesiątej, a druga o szesnastej. Przewodnik będzie oczekiwał na uczestników wycieczki na placu Międzymoście przy krzyżu chwaliszewskim. Udział w wycieczce jest bezpłatny, ale po jej zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro