Reklama

Utalentowany obrońca przedłużył umowę z Lechem. "W przyszłości będzie silnym punktem reprezentacji"

lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak
lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak

Robert Gumny przedłużył umowę wiążącą go z Lechem Poznań. Utalentowany obrońca będzie bronić barw Kolejorza do czerwca 2021 roku.

19-letni wychowanek klubu z Bułgarskiej zadebiutował w pierwszym zespole wiosną 2016 roku. Od tego momentu zaliczył 22 spotkania w barwach Lecha. Drugą połowę poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała, a od początku obecnych rozgrywek cieszy się sporym zaufaniem Nenada Bjelicy.

- Wiemy, że Robert ma duże umiejętności, ale poza nimi też ambicję i wolę walki. To jest nasz wychowanek, który jest już zawodnikiem pierwszej drużyny i może być przykładem dla młodszych piłkarzy jak zarządzać swoją karierą, rozwijać się w Lechu i budować swoją pozycję. W przyszłości pewnie będzie silnym punktem reprezentacji Polski oraz dobrego europejskiego klubu - komentował wiceprezes Piotr Rutkowski.

- Miałem jeszcze ważną umowę, ale prezes zaproponował jej przedłużenie z czego jestem zadowolony. Dla młodego zawodnika stabilizacja jest bardzo ważna. Liczę jednak przede wszystkim na to, że będę grał i to dużo. To jest najistotniejsze - mówił sam zainteresowany.

Gumny to nominalny prawy obrońca, w razie potrzeby może również grać na lewej stronie bloku defensywnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
60.05 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro