Świetny początek Warty Poznań: komplet zwycięstw po dwóch meczach

Świetnie sezon 2017/18 II ligi rozpoczęli piłkarze Warty Poznań. Po dwóch rozegranych spotkaniach piłkarze Petra Nemca mają na swoim koncie komplet punktów.

W sobotnie popołudnie Zieloni mierzyli się na wyjeździe z Legionovią Legionowo. Po pierwszej połowie, dzięki bramkom Cierpki i Laskowskiego, przyjezdni prowadzili 3:1.

Na początku drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Artur Marciniak, co skomplikowało sytuację Warty. Gospodarze zaczęli grać znacznie lepiej niż przed przerwą i nacierali na bramkę Zielonych. Kontaktowego gola zdobyli w 72. minucie po rzucie karnym, ale był to ostatni raz gdy obrona zespołu trenera Nemca dała się zaskoczyć.

6 punktów daje obecnie 2. miejsce w tabeli II ligi. W najbliższy piątek Warta podejmie ROW 1956 Rybnik.

Legionovia Legionowo - Warta Poznań 2:3 (1:3)

Legionovia Legionowo: Pusek - Grzelak, Zając, Goliński, Kwiatkowski, Mazurek (78′ Kowalczyk), Koziara, Klak (46′ Klak), Wajdzik (46′ Zaklika), Wójcinowicz, Żebrowski

Warta Poznań: Lis - Dejewski, Kieliba, Fiedosewicz (83′ Żmijewski), A. Laskowski, Patrzykąt, Antkowiak (53′ Grobelny), Marciniak, Kita (59′ Kiełb), Biegański (80′ Jasiński), Cierpka

Bramki dla Warty: Cierpka, Laskowski, Kita