Reklama

Prace przy rondzie Rataje. "Korek gigant od rana"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Zgodnie z zapowiedziami w sobotę ruszyły parce w związku z modernizacją ronda Rataje. Roboty powodują duże utrudnienie dla kierowców, przez co trzeba stać w ogromnym korku.

O problemach kierowców na rondzie Rataje poinformowała nas czytelniczka Brawo dla drogowców! Sobota wakacje a na rondzie Rataje gigant korek od rana - pisze.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Niestety w ciągu dnia nie będzie lepiej. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy od soboty rozpoczął się kolejny etap prac przy modernizacji Ronda Rataje, podczas którego układana będzie nowa nawierzchnia. W nocy z piątku na sobotę rozpoczną się prace na wewnętrznym pasie, który zostanie wyłączony z ruchu. Kierowcy będą poruszać się zarówno na dojazdach do ronda jak i na samym rondzie po zewnętrznym pasie. Taka organizacja będzie obowiązywać do niedzieli 6 sierpnia - zapowiadał Filip Gruszczyński, rzecznik prasowy Posnanii. Kolejny etap prac obejmuje wymianę nawierzchni na zewnętrznych pasach. Ruch samochodowy możliwy będzie tylko jednym, wewnętrznym pasem ruchu. Koniec prac przewidziany jest na środę 9 sierpnia - dodał.

ZDM zachęca do korzystania z wyznaczonych objazdów:

- od ronda Starołęka w stronę ul. Krzywoustego poprzez rondo Żegrze i ul. Żegrze,

- od ul. Krzywoustego w stronę ul. Jana Pawła II poprzez ul. Szwedzką, Szwajcarską, Dymka oraz Baraniaka

- od. ul. Jana Pawła II do ul. Krzywoustego poprzez ul. Baraniaka, Dymka, Szwajcarską oraz Szwedzką

- od strony ul. Królowej Jadwigi do ul. Hetmańskiej poprzez ul. Droga Dębińska i Dolna Wilda.

Przypomnijmy remont nawierzchni w pełni finansowany jest przez Posnanię i wynosi 2208 000 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro