Reklama

W Poznaniu ubywa mieszkańców: najgorszy wynik w Polsce!

fot. Aerofoto Kaczmarczyk
fot. Aerofoto Kaczmarczyk

Polska Agencja Prasowa przygotowała na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego zestawienie gmin, z których odpływa i do których napływa najwięcej mieszkańców. Poznań króluje na liście miast, z których wyprowadza się najwięcej osób.

Saldo migracji wewnętrznych w wybranych gminach to różnica liczby osób przybyłych do gminy i tych, które się z niej wyprowadziły w danym roku (pod uwagę są brane zmiany meldunkowe na pobyt stały). W przypadku naszego miasta niestety nie jest dobrze. Poznań miał w 2016 roku największe saldo ujemne migracji. Wyniosło blisko - 2000 osób. Dla porównania Warszawa jest na największym "plusie" z wynikiem + 6571 osób. Dobry wynik mają też Wrocław (+ 1603) czy choćby Rzeszów (+ 1125). Gorzej od Poznania nie wypadł nikt. Na drugim miejscu, po stolicy Wielkopolski, jest Bydgoszcz (ale i tak ma znacznie lepszy wynik - "tylko" - 856), a na trzecim miejscu Katowice (- 852).

Władze Poznania mają powód do zmartwień, ale powód do radości mają okoliczne gminy. To podpoznańskie gminy Komorniki, Dopiewo i Tarnowo Podgórne znajdują się w czołówce gmin wiejskich z największym dodatnim saldem migracji wewnętrznych. W 2016 roku wynosiło ono odpowiednio + 871 osób w Komornikach, + 758 osób w Dopiewie i + 644 osoby w Tarnowie Podgórnym. Cieszyć się mogą również gminy miejsko-wiejskie Swarzędz (+ 582 osoby) i Kórnik (+ 740 osób).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro