Reklama
Reklama

Wolny Targ ponownie w stylu amerykańskim na Golęcinie

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

16 lipca, po długiej przerwie, w Poznaniu odbył się Wolny Targ. Na Golęcin przyciągnął tłumy. Organizatorzy zapowiadają, że w najbliższą niedzielę odbędzie się tu podobna impreza.

Pierwsza edycja "amerykańskiej niedzieli" na Golęcinie odbyła się w połowie lipca. 6 sierpnia impreza zostanie powtórzona. - Inspiracją dla edycji amerykańskiej stało się zaproszenie do udziału ze strony drużyny futbolistów z Poznania, którzy będą tego dnia na golęcińskim stadionie rozgrywać mecz ligowy. "PATRIOCI" POZNAŃ - "ANGELS" TORUŃ zaplanowano na godzinę 14:00, ale sam Wolny Targ startuje już od 11:00 i potrwa do godziny 19:00 - wyjaśnia organizatorka Wolnego Targu, Magdalena Kosakowska.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Co w programie? Od 11.00 do 16.00 będzie tu można oznakować rower. Nie zabraknie parku trampolinowego, gry plenerowej, zabaw dla dzieci i strefy sportowej. - Pojawi się też po raz drugi patrol konny, który ostatnio zrobił furorę zwłaszcza wśród dzieci. Większość atrakcji, w tym mecz, będą wolne od opłat - dodaje.

Wolny Targ to oczywiście jedzenie. Na teren stadionu zjadą się więc food trucki. Będą także stoiska cukierników. - Możemy się przygotować na spróbowanie klasycznych burgerów, amerykańskiego pastrami, kuchni japońskiej, hinduskiej, tradycyjnych frytek, pulled pork’ów, kuchni Fusion czy wrapów. Na deser czeka pełny wybór ciast, koktajli owocowo-ziołowych, świeżo wyciskanych soków, lemoniad, lodów naturalnych, czy kaw parzonych przez baristów a na amatorów chmielu - piwa kraftowego - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro