Reklama

Dolna Wilda: był piękny mural, przykryli go reklamą

fot. Anna
fot. Anna

W maju przy ulicy Dolna Wilda, na zdewastowanym budynku, pojawił się piękny mural. Dziś tylko jego fragment zdobi okolicę. Największa część "dzieła" została przykryta przez wielką reklamę.

Już w maju pisaliśmy o pracach toczących się na budynku w pobliżu skrzyżowania ulic Dolna Wilda i Olimpijskiej. Opuszczony obiekt wymalowano na wzór włoskich kamienic. Artysta zapewnił mu okna, drzwi, a nawet kwiaty na balkonach i piękne zdobienia. Nie brakowało też fragmentu brukowanej uliczki i oczywiście mieszkańców. W oknach na piętrze można było dostrzec m.in. kota.

O urokach muralu piszemy w czasie przeszłym, bo niestety dziś największa jego część jest niewidoczna - zasłoniła ją ogromna reklama. - No i był piękny mural do podziwiania. A od wczoraj taka oto niespodzianka - pisze czytelniczka Anna. - Jak można zasłonić tak rewelacyjną pracę, która umilała podróż do i z pracy oraz cieszyła oko - dodaje.

Od lat przy budynku widoczna jest informacja, że przeznaczony jest on do wynajęcia lub na sprzedaż. Z naszych informacji wynika, że właściciel udostępnił ściany budynku na mural, który miał być eksponowany tylko, gdy nie ma tu reklamy. A w ostatnich latach nikt się tu nie reklamował. Sytuacja teraz jednak się zmieniła - znalazł się chętny reklamodawca i dlatego mural musiał "zniknąć".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
12.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro