Reklama

Szachty: po zawaleniu się ściany kamienicy, rodziny nie mogą wrócić do mieszkań

17 lipca przy ulicy Rudnicze 1 doszło do katastrofy budowlanej. W trakcie prac remontowych zawaliła się ściana budynku wielorodzinnego. Dziś mieszkańcy kamienicy wciąż nie mogą wrócić do swoich mieszkań, ale jest szansa, że budynek uda się uratować.

W budynku zawalił się nie tylko fragment ściany, ale też uszkodzeniu uległa klatka schodowa. Nikt nie ucierpiał. 10 rodzin, które mieszkają na co dzień w kamienicy przy ulicy Rudnicze, wciąż czeka na powrót do swoich mieszkań. - Do odtworzenia są m.in. ławy fundamentowe, które uległy uszkodzeniom. Klatka schodowa też ucierpiała w trakcie tej katastrofy. Są to więc elementy, które mają być rozebrane i odtworzone - mówi Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Nie wiadomo jednak kiedy prace remontowe się zakończą.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Tymczasem nadzór budowlany w ostatnich miesiącach skontrolował około 1100 budynków w Wielkopolsce. W Poznaniu natomiast sprawdzono stan techniczny 118 najstarszych kamienic. Z danych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w 7 kontrolowanych w województwie lokalach stwierdzono nieszczelność instalacji gazowej, co stanowiło bezpośrednie zagrożenie wybuchem. Po kontrolach z kamienicy przy ulicy Jeżyckiej w Poznaniu musieli wyprowadzić się mieszkańcy - rozpoczął się niezbędny remont. W powiecie wrzesińskim nakazano natomiast rozbiórkę dwóch budynków mieszkalnych.

Podobnych kontroli ma być więcej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro