Reklama
Reklama

Od wtorku złożysz wniosek o świadczenie "500+". Są zmiany

Osoby, które obecnie pobierają świadczenie wychowawcze "500+" na swoje dzieci muszą złożyć wniosek, by po 1 października ponownie otrzymywać pieniądze. Wnioski można będzie składać od 1 sierpnia.

Od wtorku, 1 sierpnia, Poznańskie Centrum Świadczeń będzie przyjmować wnioski o świadczenia 500+, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Dokumenty będzie można złożyć w PCŚ przy ulicach Wszystkich Świętych 1 oraz Małachowskiego 10, w Wydziale Spraw Obywatelskich UMP przy ulicy Libelta 16/20, a także w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa przy ul. 28 Czerwca 1956 404. Możliwe jest również złożenie wniosków przez internet. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli nie złożymy wniosków do 31 sierpnia, może pojawić się problem z zachowaniem ciągłości w wypłacaniu świadczeń. Dlatego warto załatwić to jak najszybciej.

Warto zapoznać się także ze zmianami, jakie wprowadzono w ustawie o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, o świadczeniach rodzinnych oraz o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Zmiany mają na celu wyeliminowanie "patologicznych" zjawisk, do których miało dochodzić do tej porty. Chodzi m.in. o takie sytuacje, w których rodzic deklaruje samotne wychowywanie dziecka, a w rzeczywistości samotnie go nie wychowuje (kluczowe będzie świadczenie alimentacyjne od drugiego rodzica), a także rodzice dopasowują swój dochód tak, by wpisać się w kryteria do otrzymywania świadczenia na pierwsze dziecko. Więcej TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
1.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro