Reklama

Elektryczne skutery na minuty od poniedziałku w Poznaniu

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W poniedziałek, w godzinach popołudniowych, oficjalnie otwarta zostanie pierwsza w naszym mieście wypożyczalnia skuterów elektrycznych na minuty. Nowi użytkownicy mogą liczyć na "darmowe minuty" na start.

Informacja o otwarciu wypożyczalnia skuterów, którą umieściliśmy na portalu w ubiegłym tygodniu, zrobiła furorę wśród naszych czytelników. Wypożyczalnia zostanie oficjalnie otwarta w poniedziałek o 14.00, a w otwarciu udział wezmą nie tylko przedstawiciele firmy Blinkee, która jest właścicielem skuterów, ale też przedstawiciele Urzędu Miasta i Rady Miasta.

Korzystać ze skuterów będzie można już w poniedziałek. Początkowo poznaniacy będą mieć do wyboru 15 jednośladów, ale docelowo ma ich być więcej. Ze względu na wejście firmy do nowego miasta Blinkee zachęca do założenia konta w systemie i doładowania go kwotą 30 złotych - wówczas dostanie się 30 bezpłatnych minut na korzystanie ze skuterów.

Jak to działa? Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon, wyszukać skuter znajdujący się w pobliżu i go zarezerwować (czas na dotarcie do pojazdu to 15 minut). Zanim rozpocznie się jazdę, pojazd trzeba odblokować i oczywiście założyć kask (z czepkiem higienicznym - przy skuterze są dwa kaski). Po zakończeniu jazdy nie trzeba odstawiać skutera w wyznaczonym miejscu - można to zrobić w dowolnej (zgodnej z przepisami) lokalizacji na terenie Poznania. Minuta jazdy Blinkee kosztuje 69 groszy. Po około 100 minutach (69 zł) licznik się zatrzymuje i resztę trasy danego dnia pokonujemy bezpłatnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro