Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Organizatorzy poznańskiego Łańcucha Światła zapraszają na Piknik Obywatelski

BS
sobota, 29.07.2017 r.
godz. 16.30
BS | sobota, 29.07.2017 r., godz. 16.30
Organizatorzy poznańskiego Łańcucha Światła zapraszają na Piknik Obywatelski
Piknik na pl. Wolności w 2012 roku - fot. organizator

Poznański Łańcuch Światła stał się jednym z najgłośniejszych protestów w Polsce, a wiele osób podkreślało, że jego siłą są obywatele. Teraz organizatorzy zachęcają poznaniaków do organizowania się i rozmawiania o kolejnych działaniach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznański Łańcuch Światła odbył się jak do tej pory ośmiokrotnie, a w kulminacyjnym momencie przyciągnął do parku Kasprowicza nawet 15000 poznaniaków. Poznańskie manifestacje były chwalone w całej Polsce, a podkreślano zwłaszcza ich apolityczny i obywatelski charakter. Organizatorzy postanowili więc wykorzystać powstały kapitał społeczny i zapraszają poznaniaków na Piknik Obywatelski - Do wszystkiego trzeba podchodzić strategicznie. Nawet do spacerów, biegania, czy siłowania się z władzą o podstawowe prawo obywatela do sprawiedliwego sądu, czy wolnych wyborów. Planując górską wyprawę należy założyć dobre buty i przygotować się kondycyjnie. Jesteśmy po 8-dniowym maratonie Łańcucha Światła, zakończonym dwiema wygranymi i jedną porażką. We wtorek Prezydent zawetował dwie ustawy, a podpisał ustawę o Sądach Powszechnych. Jest 2:1 i tyle. Makao, po makale. Pora na ćwiczenia na rozciąganie, trening gry zespołowej i wysiłek głową. Do kolejnego spotkania należy dobrze przemyśleć taktykę działania, oraz zintegrować wolnych obywateli miasta Poznania - wyjaśniają organizatorzy. 

Piknik odbędzie się w niedzielę w godzinach od 12 do 16 na pl. Wolności - Weźcie ze sobą koce, krzesełka, stoliki, koszyki z zawartością. Można coś upiec, a jeszcze lepiej poczęstować innych. Zgodnie z regulaminem Łańcucha Światła, wydarzenie jest apolityczne, spontaniczne i każdy jest organizatorem - apelują organizatorzy.

Reklama