Reklama

Dwie kontrole drogowe i 550 porcji amfetaminy w rękach policji

Wyjątkowe szczęście mieli policjanci z Wyrzyska, którzy w ciągu dwóch dni przeprowadzili dwie kontrole drogowe zakończone zabezpieczeniem dużych ilości amfetaminy.

Do obu kontroli doszło na terenie gminy Wyrzysk. 22 lipca policjanci patrolowali teren gminy, kiedy zauważyli samochód marki VW Golf. Podróżowało nim dwóch mężczyzn, którzy na widok policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli -Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 400 porcji substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Narkotyki zapakowane były w worki strunowe i ukryte w specjalnej skrytce, a ich właściciele zostali natychmiast zatrzymani i przewiezieni do najbliższej jednostki policji - relacjonuje Żaneta Kowalska z pilskiej policji.

Kolejne narkotyki zabezpieczono zaledwie dzień później. W tym przypadku przyczyną kontroli drogowej były nie zapięte przez kierowcę pasy -Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności, obserwując kierowcę i pasażera, bez wahania postanowili przeszukać dokładnie samochód. Policjanci kompleksowo wykonali czynności przeszukania pojazdu i znaleźli skrzynkę z narzędziami.W jej wnętrzu znaleźli pudełko po kliszy fotograficznej, ale zamiast kliszy, w środku ukryte było ponad 150 porcji amfetaminy - dodaje Kowalska.

W związku z przeprowadzonymi kontrolami zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 19 do 29 lat. Za popełnione przestępstwa im kara maksymalnie trzech lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro