Reklama

Ponad połowa Polaków uważa, że demokracja jest zagrożona

fot. Aveos.pl
fot. Aveos.pl

Sondaż przeprowadziła w miniony wtorek pracownia Kantar Public. Wynika z niego, że 56 procent Polaków uważa, że demokracja jest zagrożona.

Wyniki sondażu przeprowadzonego we wtorek przez pracownię Kantar Public zaprezentowała Rzeczpospolita. Wynika z nich, że 40% respondentów jest przekonanych o zagrożeniu demokracji, a 16% odpowiada na takie pytanie "Raczej tak". "Raczej nie" odpowiada 13% respondentów, a "zdecydowanie nie" 25% badanych. 6% badanych nie ma zdania na ten temat.

Badanych zapytano także o liderów opozycji. Okazuje się, że największym zwycięzcą ostatnich protestów jest Grzegorz Schetyna, które wskazało 33% badanych. Zaledwie 11% głosów zdobył Ryszard Petru, 7% Władysław Kosiniak-Kamysz, 2% Włodzimierz Czarzasty. Sporym rozczarowaniem jest na pewno pozycja Kamili Gasiuk-Pihowicz, która była bardzo aktywna w ostatnich tygodniach, ale za lidera uważa ją jedynie 1% badanych.

Przekonanie o zagrożeniu demokracji wyrażają najczęściej osoby w wieku od 18 do 24 lat, którzy posiadają wykształcenie średnie lub wyższe i lewicowe poglądy.

Sondaż przeprowadzono metodą telefoniczną 25 lipca na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro