Reklama

KOD będzie manifestować na placu Wolności: "Bo dwa to nie trzy"

fot. Jacek Molski / archiwum

KOD Wielkopolska organizuje w piątek wieczorem manifestację na placu Wolności pod hasłem "Bo dwa to nie trzy" nawiązując do dwóch vet prezydenta Andrzeja Dudy.

- W Poznaniu znowu zapalimy światło na pl. Wolności przy fontannie - w tym samym miejscu, gdzie przed dwoma tygodniami (13 lipca) zaczęły się pierwsze protesty przeciwko naruszaniu niezależności i niezawisłości wymiaru sprawiedliwości - informują organizatorzy manifestacji, która rozpocznie się o 21.00.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zdaniem KOD Wielkopolska podpisana przez Andrzeja Dudę ustawa o sądach powszechnych narusza "zasady demokratycznego ustroju naszego państwa, a przede wszystkim jest ogromnym zagrożeniem dla naszych praw i wolności obywatelskich". - Ten obywatelski protest jest całkowicie apolityczny, a obywatele będą mieli możliwość zabrania głosu i wyrażenia swoich opinii - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro