Reklama
Reklama

W Poznaniu uruchomią wypożyczalnię skuterów na minuty!

fot. Tomasz Lipiński / Twitter
fot. Tomasz Lipiński / Twitter

W najbliższym czasie w Poznaniu zacznie działać pierwsza w naszym mieście wypożyczalnia skuterów na minuty. Obecnie takie wypożyczalnie działają w Warszawie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Na skutery zaparkowane w pobliżu Urzędu Miasta uwagę zwrócił radny Tomasz Lipiński. - Coś chyba przeoczyłem... Mamy jakiś skutersharing - dopytuje na Twitterze. Jak udało nam się ustalić, pierwsza w Poznaniu wypożyczalnia skuterów na minuty ruszy 31 lipca, a więc w najbliższy poniedziałek. Początkowo do dyspozycji mieszkańców będzie 15 skuterów, ale jeśli zainteresowanie będzie duże - liczba pojazdów się zwiększy.

Jak to działa? Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon, wyszukać skuter znajdujący się w pobliżu i go zarezerwować (czas na dotarcie do pojazdu to 15 minut). Zanim rozpocznie się jazdę, pojazd trzeba odblokować i oczywiście założyć kask (z czepkiem higienicznym). Nowością w Poznaniu będzie to, że przy skuterze będą dwa kaski, a nie jeden jak w Warszawie. Po zakończeniu jazdy nie trzeba odstawiać skutera w wyznaczonym miejscu - można to zrobić w dowolnej lokalizacji na terenie Poznania.

- Koszt jazdy Blinkee to 69 groszy za minutę, przy czym nie więcej niż 69 zł za cały dzień. Po około 100 minutach jazdy naliczanie opłat zostaje wstrzymane i użytkownik dalszą jazdę odbywa już za darmo (bez względu na to ile pojazdów w danym dniu wypożyczył) - zaznacza wypożyczalnia. - Istnieje również możliwość postoju, czyli zarezerwowania skutera na dłuższy czas - w takim przypadku opłata wynosi 9 groszy za minutę. Studenci oraz seniorzy mogą liczyć na 15% zniżki, a każdy nowy użytkownik po dokonaniu pierwszej wpłaty min. 30 zł, otrzyma 20 minut gratis. W przypadku wykorzystania środków na koncie skuter się nie zatrzyma - użytkownik po prostu wejdzie na ujemne saldo - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro