Reklama
Reklama

Nowa impreza kulinarna w mieście: Poznań Food Days już w sierpniu!

fot. Włodzimierz Hoppel / archiwum
fot. Włodzimierz Hoppel / archiwum

W dniach 11 - 15 sierpnia w Poznaniu odbywać się będą Poznań Food Days - pierwsza edycja imprezy kulinarnej. Jednym z punktów programu będzie dobrze znany poznaniakom Jarmark Dobrego Smaku.

Do tej pory w Poznaniu, biorąc pod uwagę wydarzenia kulinarne, jednym z najistotniejszych był Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. W tym roku także się odbędzie, ale jako jedna z imprez w ramach Poznań Food Days. Podobnie jak w poprzednich latach festiwalowi na Starym Rynku będzie towarzyszyć Jarmark Dobrego Smaku. - Festiwal wykracza jednak daleko poza Stare Miasto. Organizatorzy zapraszają do wspólnego odkrywania najsmaczniejszych zakamarków Jeżyć, Śródki i Łazarza. Po kilkuletniej przerwie powróci też konkurs na najlepszą kaczkę po poznańsku. Tytułu bronić będzie restauracja Monidło, która zdobyła go w 2010 roku - zapowiada biura prasowe Urzędu Miasta.

W ramach kulinarnej imprezy zorganizowany zostanie pokaz filmów dokumentalnych o tematyce kulinarnej Films For Food. Odbędzie się w Kinie Pałacowym, ale też w restauracjach, gdzie będzie można wziąć udział w kolacjach inspirowanych filmami.

12 sierpnia na placu Bernardyńskim zaplanowano festiwalową edycję Zielonego Targu. Dodatkowo w trakcie Poznań Food Days odbędzie się akcja "W tytce i na patyku". - Lokale biorące w niej udział oferują swoim gościom dania w konwencji "street food" - serwowane na tackach, patykach czy w papierze, to dania łatwe do zjedzenia na miejscu i zabrania na wynos. Proste, smaczne, niedrogie, a często inspirowane tradycjami kulinarnymi Wielkopolski - dodaje. Lokale chętne do udziału w akcji wciąż mogą się zgłaszać.

W programie są jeszcze m.in. "Kulinarne duety" - dania degustacyjne przygotowywane przez duety kucharzy w restauracjach. Nie zabraknie też czegoś dla miłośników piwa. Będzie można spotkać się ze znawcami piwa, wziąć udział w warsztatach i degustacjach.

Szczegółowe informacje TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro