Reklama
Reklama

Nowe parkingi wielopoziomowe w centrum Poznania?

O tym, że zaparkowanie auta w centrum Poznania bywa kłopotliwe wiedzą osoby, które tu pracują. Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie analizy dla systemu parkingów kubaturowych w centrum stolicy Wielkopolski.

Zdania mieszkańców na temat parkowania w mieście są podzielone. Jedni chcieliby więcej przestrzeni dla pieszych i rowerzystów, a inni skarżą się, że likwidacja miejsc parkingowych znacznie utrudnia życie. Urzędnicy chcą więc przygotować analizę dla systemu parkingów kubaturowych w centrum Poznania.

Firma, która zostanie wybrana w przetargu, będzie musiała m.in. policzyć ilu miejsc parkingowych potrzeba w ścisłym centrum naszego miasta, gdzie miałyby stanąć wielopoziomowe parkingi, a także które z nich miałyby powstać jako pierwsze. Analizie ma zostać poddany obszar ograniczony ulicami Królowej Jadwigi/Matyi - Roosevelta/Pułaskiego - Armii Poznań i rzeką.

Osiedlowi radni nie ukrywają, że obawiają się likwidacji kolejnych miejsc w centrum Poznania, a jak zauważają - korzystają z nich nie tylko mieszkańcy okolicy, ale też osoby załatwiające sprawy w urzędach czy innych instytucjach. Specjaliści natomiast wskazują, że budowanie parkingów wielopoziomowych ma sens tylko wtedy, gdy miejsca przy ulicach będą likwidowane. W innym przypadku do centrum wjeżdżałoby jeszcze więcej samochodów. - A przecież chodzi o to, żeby centrum było piesze, rowerowe i obsługiwane głównie transportem zbiorowym - mówi dr Hubert Igliński z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Analiza ma być gotowa jesienią. To na jej podstawie będzie można decydować, gdzie mogłyby się pojawić parkingi wielopoziomowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
14.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro