Kiedy Mieszkanie Plus w Poznaniu?
Do naszej redakcji docierają pytania od mieszkańców o program Mieszkanie Plus. Uzyskanie informacji na ten temat jest dziś bowiem bardzo trudne.
- Próbowałam zaczerpnąć informacji na temat programu Mieszkanie Plus - pisze Alicja. - Szukałam w internecie, dzwoniłam na linie naszego miasta, tam usłyszałam, że zostanę połączona z osobą, która się tym zajmuje ,po czym owa pani poinformowała mnie, że u niej nie uzyskam informacji i mam próbować jak powiedziała w Urzędzie Wojewódzkim, a może w Banku Gospodarki Krajowej. Dokładnie już nie pamiętam - dodaje. - Z tego co wiem, rozpoczęła się już budowa bloków na Dębcu, ale nie mam pojęcia od kiedy można składać wnioski, gdzie można je składać i kiedy będą rozpatrywane - kończy.
Choć program Mieszkanie Plus zapowiedziano wiele miesięcy temu, szczegółowych informacji brak. Najpierw pod koniec ubiegłego roku władze miasta i przedstawiciele BGK Nieruchomości podpisali list intencyjny w sprawie budowy 1000 mieszkań w ramach programu (na Dębcu), a następnie ogłoszono, że na Wolnych Torach powstanie nawet 15 000 takich mieszkań. Tymczasem urzędnicy wyjaśniają, że sami niewiele wiedzą. Nie wiadomo m.in. jak miałyby wyglądać zapisy chętnych do udziału w programie. Na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego znaleźć można ogólne informacje m.in. o tym, kto może się ubiegać o mieszkanie. To samorząd gminny ma się zajmować zapisami do programu. Dziś jednak nie wiadomo kiedy zapisy ruszą.
Posłowie pracują natomiast nad przygotowaniem bazy gruntów. - Prace legislacyjne są zaawansowane. Krajowy Zasób Nieruchomości jest powołany po to, aby administrować gruntami przeznaczonymi m.in. na program Mieszkanie Plus i będzie w nim odgrywał kluczową rolę - zaznacza Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.
Najpopularniejsze komentarze