Reklama
Reklama

Tunel na Czechosłowackiej z niebezpiecznymi "bolcami"

fot. Jacek
fot. Jacek

W środę wieczorem 6-letni chłopiec, w trakcie przejażdżki rowerowej w tunelu na ulicy Czechosłowackiej, wpadł na metalowe "bolce" wystające ze ściany.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - W środę podczas wieczornej przejażdżki rowerowej razem ze swoim dzieckiem mieliśmy dziwne zdarzenie. Mój 6-letni syn jadąc pod górkę w tunelu na ul. Czechosłowackiej niefortunnie zjechał do ściany i uderzył w wystające ze ściany metalowe "bolce" - pisze Jacek. - Na szczęście obyło się jedynie na rozdartej bluzie, ale buzia dziecka znalazła się na wysokości wystających metalowych kolców. W załączeniu przesyłam zdjęcia i proszę o interwencję bo w przypadku mojego dziecka mogło skończyć się tragicznie - dodaje.

Z naszych ustaleń wynika, że do incydentu doszło na części tunelu, która znajduje się pod pieczą Zarządu Dróg Miejskich. Zdjęcia "bolców" przekazaliśmy do ZDM z prośbą o interwencję. Prawdopodobnie to metoda na uszczelnienie pęknięć, które pojawiły się w betonowej ścianie. Nie zmienia to jednak faktu, że miejsce użycia "bolców" powinno być oznakowane i zabezpieczone. Apelujemy tu o ostrożność.

  • Aktualizacja
    czwartek, 27.07.2017 r., godz. 09.06
    Aktualizacja
    czwartek, 27.07.2017 r., godz. 09.06
    Firma, która wykonywała prace, została wezwana do usunięcia metalowych elementów ze ściany. Do tego czasu miejsce to zostanie oznakowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro