Reklama
Reklama

PKP SA ogłosiło przetarg na przebudowę dworca Poznań Garbary

fot. PKP SA
fot. PKP SA

O planach przebudowy dworca Poznań Garbary pisaliśmy na naszych łamach już kilkukrotnie. Teraz PKP SA ogłosiło przetarg na wykonawcę przebudowy.

O planach budowy nowego dworca Poznań - Garbary mówiło się od jakiegoś czasu, a PKP SA planowało początkowo postawić tzw. dworzec systemowy według uniwersalnego projektu. Ostatecznie zadecydowano o remoncie i przebudowie istniejącego budynku. Część istniejącego budynku zostanie wyburzona, a rozbudowa zostanie poprowadzona w stronę południową nasypu kolejowego -Zlikwidowane zostaną toalety na zewnątrz budynku, a nowe pojawią się wewnątrz. Zakres prac obejmuje również m.in. wymianę instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej - informuje w rozmowie z portalem Transport Publiczny Aleksandra Grzelak z biura prasowego PKP SA.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Termin składania ofert w przetargu wyznaczono na 9 sierpnia, a jedynym kryterium wyboru będzie cena. Wykonawca będzie miał dziewięć miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację inwestycji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro