Reklama
Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer śladami osady Świętego Gotarda

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejny spacer ulicami Poznania. Tym razem tematem wycieczki będzie średniowieczna osada Świętego Gotarda.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. W najbliższy weekend odbędzie się spacer śladami osady Świętego Gotarda -Najbliższa wycieczka opowie o osadzie Świętego Gotarda, na której terenie znalazła się spora część lokacyjnego Poznania. Historia jej sięga czasów Bolesława Krzywoustego i jego fundacji kościoła pod wezwaniem słynnego wtedy niemieckiego świętego z Saksonii. Jaka była rola tej tajemniczej osady w lokacji Poznania? Jakie jej ślady zachowały się do dziś, a czego się tylko domyślamy? Jakie były wreszcie dalsze losy tej części miasta od lokacji aż po dzień dzisiejszy? - zachęcają przewodnicy.

W najbliższy weekend odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza odbędzie się w sobotę, a druga w niedzielę. Obie wycieczki rozpoczną się o godzinie 14:00, a przewodnik będzie oczekiwał na uczestników przy kościele na rogu Szewskiej i Dominikańskiej. Wycieczki są bezpłatne.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro