Reklama

Enea AZS Poznań zbroi się na ekstraklasę. Zakontraktowano dwie Amerykanki

fot. Magdalena Winkiel, archiwum
fot. Magdalena Winkiel, archiwum

W sezonie 2017/18 zespół Enea AZS Poznań występować będzie na parkietach Basket Ligi Kobiet.

Akademiczkom w poprzednich rozgrywkach nie udało się wywalczyć awansu do ekstraklasy. Klub otrzymał jednak zaproszenie od władz BLK i w stolicy Wielkopolski postanowiono z niego skorzystać.

AZS po raz ostatni grał w ekstraklasie w sezonie 2011/12. W kampanii 2015/16 na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej rywalizował MUKS Poznań, ale przygoda ta trwała zaledwie rok.

Basket Liga Kobieta stawa przed Akademiczkami znacznie wyższe wymagania. Działacze zaczęli więc budowę składu, a jako pierwsza umowę przedłużyła Kinga Woźniak.

W barwach AZS oglądać będziemy również Julię Tyszkiewicz, Darię Marciniak, Katarzynę Bednarczyk, Kingę Bandyk, Martynę Kotulę, Aleksandrę Parzeńśką, Alicję Szloser czy Julię Niemojewską.

Drużynie opartej na młodych i zdolnych zawodniczkach trudno byłoby skutecznie walczyć w BLK. Stąd transfery dwóch Amerykanek: Jazmine Davis i Sidney Cook. Ta druga podpisała kontrakt w ostatnich dniach.

- Dosyć długo wybieraliśmy drugiego gracza z USA, musieliśmy przejrzeć bardzo dużą liczbę zawodniczek. W końcu postawiliśmy na tego gracza i jestem pewny, że Sidney wzmocni nas w walce pod koszem i dobrze wkomponuje się do naszego młodego zespołu. Będzie to jej pierwszy sezon w Europie, więc zapewne będzie jej także zależeć na jak najlepszej grze - komentował Łukasz Zarzycki, dyrektor sportowy Enea AZS Poznań.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro