Reklama
Reklama

Poznań: radny PiS proponuje, by mieszkańcy "obcowali z malarstwem". Chce galerii na ulicach

fot. Justyna Ciesielska

Radny PiS Michał Boruczkowski złożył na ręce prezydenta Poznania interpelację, w której podsuwa pomysł, by przy poznańskich ulicach stworzyć gabloty, w których prezentowane byłyby obrazy. Ma to zapewnić mieszkańcom możliwość obcowania z malarstwem.

Boruczkowski zwraca uwagę, że to właśnie Poznań znalazł się na pierwszym miejscu wśród polskich miast w rankingu "Monitor miast kultury i kreatywności" przygotowanym przez Komisję Europejską. Jego zdaniem warto więc zainwestować w "nowatorskie rozwiązania".

Radny Prawa i Sprawiedliwości proponuje, by wzdłuż ulic Poznania powstały galerie obrazów polskich artystów. - Obrazy byłyby ustawione w gablotach (...) wyposażonych w systemy alarmowe - tłumaczy Michał Boruczkowski. Początkowo miałaby to być jedna ulica, a docelowo wiele ulic w mieście. - Mieszkańcy idąc takimi ulicami niejako byliby "atakowani" przez malarstwo - dodaje.

Obrazy miałyby się zmieniać co 3 miesiące. Przy każdym miałaby się znaleźć informacja o autorze i jego cenie, a także dane sprzedającego (jeśli obraz byłby wystawiony na sprzedaż). Miałyby się tu pojawiać tylko obrazy warte do 5000 złotych.

Odpowiedź prezydenta na interpelację radnego nie jest jeszcze gotowa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro