Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Poznań: radny PiS proponuje, by mieszkańcy „obcowali z malarstwem”. Chce galerii na ulicach

KaT
środa, 26.07.2017 r.
godz. 11.26
KaT | środa, 26.07.2017 r., godz. 11.26
Poznań: radny PiS proponuje, by mieszkańcy „obcowali z malarstwem”. Chce galerii na ulicach
fot. Justyna Ciesielska

Radny PiS Michał Boruczkowski złożył na ręce prezydenta Poznania interpelację, w której podsuwa pomysł, by przy poznańskich ulicach stworzyć gabloty, w których prezentowane byłyby obrazy. Ma to zapewnić mieszkańcom możliwość obcowania z malarstwem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Boruczkowski zwraca uwagę, że to właśnie Poznań znalazł się na pierwszym miejscu wśród polskich miast w rankingu „Monitor miast kultury i kreatywności” przygotowanym przez Komisję Europejską. Jego zdaniem warto więc zainwestować w „nowatorskie rozwiązania”.

Radny Prawa i Sprawiedliwości proponuje, by wzdłuż ulic Poznania powstały galerie obrazów polskich artystów. - Obrazy byłyby ustawione w gablotach (…) wyposażonych w systemy alarmowe - tłumaczy Michał Boruczkowski. Początkowo miałaby to być jedna ulica, a docelowo wiele ulic w mieście. - Mieszkańcy idąc takimi ulicami niejako byliby „atakowani” przez malarstwo - dodaje.

Obrazy miałyby się zmieniać co 3 miesiące. Przy każdym miałaby się znaleźć informacja o autorze i jego cenie, a także dane sprzedającego (jeśli obraz byłby wystawiony na sprzedaż). Miałyby się tu pojawiać tylko obrazy warte do 5000 złotych.

Odpowiedź prezydenta na interpelację radnego nie jest jeszcze gotowa.

Reklama