Reklama
Reklama

Poznań: radny PiS proponuje, by mieszkańcy "obcowali z malarstwem". Chce galerii na ulicach

fot. Justyna Ciesielska
fot. Justyna Ciesielska

Radny PiS Michał Boruczkowski złożył na ręce prezydenta Poznania interpelację, w której podsuwa pomysł, by przy poznańskich ulicach stworzyć gabloty, w których prezentowane byłyby obrazy. Ma to zapewnić mieszkańcom możliwość obcowania z malarstwem.

Boruczkowski zwraca uwagę, że to właśnie Poznań znalazł się na pierwszym miejscu wśród polskich miast w rankingu "Monitor miast kultury i kreatywności" przygotowanym przez Komisję Europejską. Jego zdaniem warto więc zainwestować w "nowatorskie rozwiązania".

Radny Prawa i Sprawiedliwości proponuje, by wzdłuż ulic Poznania powstały galerie obrazów polskich artystów. - Obrazy byłyby ustawione w gablotach (...) wyposażonych w systemy alarmowe - tłumaczy Michał Boruczkowski. Początkowo miałaby to być jedna ulica, a docelowo wiele ulic w mieście. - Mieszkańcy idąc takimi ulicami niejako byliby "atakowani" przez malarstwo - dodaje.

Obrazy miałyby się zmieniać co 3 miesiące. Przy każdym miałaby się znaleźć informacja o autorze i jego cenie, a także dane sprzedającego (jeśli obraz byłby wystawiony na sprzedaż). Miałyby się tu pojawiać tylko obrazy warte do 5000 złotych.

Odpowiedź prezydenta na interpelację radnego nie jest jeszcze gotowa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro