Reklama
Reklama

Zatrzymano rowerzystę, który pobił pieszych w parku nad Wartą: usłyszał zarzut

fot. Policja

Jak informuje policja, dzięki sygnałom od mieszkańców udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o brutalny atak na pieszych w parku im. Mazowieckiego nad Wartą w Poznaniu.

- Dostaliśmy kilka sygnałów od mieszkańców w tej sprawie, które musieliśmy sprawdzić. Po analizie podjęto decyzję o zatrzymaniu 31-letniego poznaniaka. Został zatrzymany w swoim mieszkaniu - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Policja obecnie weryfikuje, czy to 31-latek zaatakował kobietę, a następnie mężczyznę w parku im. Mazowieckiego.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło na początku lipca. Nieustalony wówczas rowerzysta skopał kobietę idącą ścieżką w parku. Doznała ona uszkodzenia miednicy. Kawałek dalej ten sam rowerzysta pobił 76-latka, który ma w wyniku tego zajścia połamane dwie ręce. Nagranie z tego brutalnego zajścia można zobaczyć TUTAJ.

 • Aktualizacja
  środa, 26.07.2017 r., godz. 13.24
  Aktualizacja
  środa, 26.07.2017 r., godz. 13.24
  Dzięki dużemu zaangażowaniu ludzi dostaliśmy wiele informacji, które pozwoliły na weryfikację sygnałów od mieszkańców i późnym wieczorem we wtorek doprowadziło to do zatrzymania podejrzanego. Zatrzymany to 31-letni poznaniak, który nigdy wcześniej nie był notowany. Policjanci gromadzą materiał dowodowy dający podstawę do sformułowania zarzutów - mówi Andrzej Borowiak z policji. Jeśli chodzi o kwestię zarzutów i kary dla mężczyzny, policja nie wyklucza, że będzie musiała skorzystać z pomocy biegłych. Policja potwierdza również, że zatrzymany mężczyzna to ten, którego można zobaczyć na nagraniu z monitoringu.
 • Aktualizacja
  środa, 26.07.2017 r., godz. 13.30
  Aktualizacja
  środa, 26.07.2017 r., godz. 13.30
  Rowerzyście postawiono zarzut uszkodzenia ciała w związku z czynem o charakterze chuligańskim. Przyznał się. Policja składa wniosek o areszt.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro