Reklama

Brutalny atak rowerzysty w parku nad Wartą: piesi z urazem miednicy i złamanymi rękami. Sprawcy szuka policja

Poznańscy policjanci szukają rowerzysty, który 3 lipca w godzinach popołudniowych przejeżdżając trasą w parku im. Mazowieckiego nad Wartą zaatakował dwie osoby. Najpierw skopał kobietę, a następnie seniora.

Moment ataku na kobietę uwieczniła kamera monitoringu. - Mężczyzna poruszający się na rowerze wymija kobietę, a następnie zatrzymuje się i odkłada rower na ziemię. Podbiega do kobiety i kopie ją w plecy - tłumaczy Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji. - W wyniku tego uderzenia pokrzywdzona upadła na ziemię. Mężczyzna wsiadł na rower i przejeżdżając obok leżącej, ponownie kopnął ją w głowę. Kobieta doznała urazu miednicy - dodaje.

Na tym jednak się nie skończyło. - Chwilę później rowerzysta kopnął również 76-letniego mężczyznę, który w wyniku zadanego ciosu doznał złamania dwóch rąk - relacjonuje Garstka.

Sytuacja miała miejsce w parku im. Mazowieckiego nad Wartą, między mostami Królowej Jadwigi i Świętego Rocha. Jeśli rozpoznajesz rowerzystę z nagrania, skontaktuj się z policją na Starym Mieście. - Można się zgłaszać osobiście całą dobę lub pod numerem telefonu 61 84 124 11, 64 84 124 12 lub 997 - apeluje policja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
27.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro