Reklama
Reklama

Zmiana tras autobusów ze względu na zapadnięcie jezdni na ulicy Nowina

fot. czytelnik
fot. czytelnik

W niedzielę informowaliśmy o zapadnięciu jezdni na ulicy Nowina. Już wówczas swoje trasy zmieniły autobusy kursujące w miejscu zdarzenia, a dziś ZTM poinformował wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu od wtorku. Zmieniona organizacja będzie obowiązywała do odwołania.

Autobusy linii nr 56, 61, 86, 801, 833 i 834 po wyjeździe z przystanku początkowego na ul. Dąbrowskiego dojadą do skrzyżowania z ul. Szpitalną, a następnie pojadą ulicą Dąbrowskiego do Alei Polskiej (dalej będą kontynuować będą jazdę trasami bez zmian w kierunku Smochowic).

Autobusy tych linii nie będą zatrzymywać się na przystanku "Ogrody" na ul. Szpitalnej (naprzeciw pętli tramwajowej), przystanek tymczasowy "Polska" na Alei Polskiej za ul. Nowina będzie zlikwidowany. Nieczynny pozostaje także przystanek "Polska" na ul. Nowina.

Autobusy linii nr 802, 803, 804, 811, 812, 813 i 821 w kierunku Tarnowa Podgórnego będą rozpoczynać trasę bez zmian - z przystanku na ul. Nowina. Następnie zawrócą i pojadą ul. Szpitalną i dalej ul. Dąbrowskiego (pominą przystanek "Polska" na ul. Nowina).

Od nocy z 24 na 25 lipca br. autobusy linii nr 239 jadące w kierunku Krzyżownik kursować będą prosto ulicą Dąbrowskiego. Przed skrzyżowaniem z ulicą Szpitalną zlokalizowany będzie przystanek tymczasowy "Ogrody".

W kierunkach przeciwnych, trasy autobusów pozostaną bez zmian.

Źródło: ZTM Poznań

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro