Reklama

Na poznański Łańcuch Światła wybiera się Ryszard Petru. Organizatorzy: Zapraszamy, ale na widownię

Ryszard Petru podczas manifestacji w Warszawie 19.07.2017 | fot. Tomasz Gzell
Ryszard Petru podczas manifestacji w Warszawie 19.07.2017 | fot. Tomasz Gzell

Według szacunków policji we wczorajszym Łańcuchu Światła wzięło udział nawet dziesięć tysięcy poznaniaków. Szósty łańcuch światła odbędzie się w sobotę w parku Kasprowicza.

Manifestacje w obronie niezawisłych sądów odbywają się w Poznaniu od blisko tygodnia, a ze względu na co raz większe zainteresowanie już dwukrotnie zmieniano ich lokalizację. W sobotę manifestacja odbędzie się w parku Kasprowicza. Organizatorzy, którzy nie są związani z żadną z istniejących opcji politycznych, zapraszają do udziału wszystkich poznaniaków, ale apelują o pozostawienia w domach emblematów partyjnych i nie używanie mowy nienawiści -Zapraszamy wszystkich poznaniaków do pokojowego protestu przeciwko niebezpiecznym zmianom w sądownictwie. Nie możemy się zgodzić na ręczne sterowanie wymiarem sprawiedliwości przez ministra sprawiedliwości (tego, czy kolejnego). Musimy stawić opór bo inaczej sądy będą orzekały na korzyść władzy, a nie obywatela. Musimy bronić prawa do sprawiedliwego sądu dla każdego. Oczekujemy wycofania się Prawa i Sprawiedliwości ze zmian KRS i SN. Chcemy weta! - zachęcają organizatorzy.

Na poznańskim proteście ma pojawić się lider Nowoczesnej Ryszard Petru, ale organizatorzy zareagowali natychmiast na te zapowiedzi -Doszły nas słuchy że wybiera się do nas Ryszard Petru. Zapraszamy, ale na widownię, z notatnikiem, by zapisywać co mówią poznaniacy, bo to oni mają głos. Akcja ma wymiar obywatelski - napisali organizatorzy.

Początek manifestacji w parku Kasprowicza w sobotę o godzinie 21:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro