Reklama
Reklama

Na Lotniczej powstaje nowa siedziba strażaków z JRG4

fot. UMP

Strażacy z JRG4 utracili swoją siedzibę przy ulicy Hetmańskiej w 2013 roku. Tymczasowo JRG4 stacjonuje na terenie zakładów WZMot przy ulicy Dąbrowskiego, ale trwa już budowa nowej siedziby przy ulicy Lotniczej.

Siedzibę przy ulicy Hetmańskiej strażacy stracili, kiedy zakłady Cegielskiego sprzedały teren przy ulicy Hetmańskiej. Od tego czasu stacjonują w tymczasowej remizie na terenie WZMot przy ulicy Dąbrowskiego, ale miejsce to nie spełnia potrzeba strażaków - To miejsce nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Chcielibyśmy, żeby strażacy przebywali w lepszych warunkach, żeby sprzęt był lepiej zabezpieczony - mówił rok temu na naszych łamach mł. bryg. Jacek Michalak, p.o. komendanta KM PSP w Poznaniu.

Już rok temu podjęto decyzję, że nowa siedziba powstanie przy ulicy Lotniczej na Smochowicach, a w tej chwili jej budowa jest już zaawansowana - Umieszczenie jednostki w tej lokalizacji znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego w tym rejonie i skróci czas dojazdu do potrzebujących. Przez bliskość lotniska, w razie potrzeby będziemy także wspierać straż lotniskową. W tym celu utworzona zostanie brama przejazdowa pomiędzy obiektami - wyjaśnia młodszy brygadier Jacek Michalak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Koszt budowy to około 12 mln złotych. Połowę tej kwoty wyłożyło miasto, dwa miliony złotych przekazało Starostwo Powiatowe, a brakującą kwotę przekazał Skarb Państwa. Budowa jest już w zaawansowanym stadium, a jej zakończenie zaplanowano na czwarty kwartał 2018 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro