Reklama
Reklama

Kolejny dzień protestów przeciwko reformie sądownictwa! Dziś Łańcuch Światła w parku Mickiewicza

Od blisko tygodnia poznaniacy spotykają się na spontanicznych manifestacjach przeciwko planowanej reformie sądownictwa. Poznaniacy walczą w tej chwili o veto ze strony prezydenta Andrzeja Dudy.

Pierwsza manifestacja w obronie niezawisłych sądów odbyła się w niedzielę na placu Wolności, a od tego czasu protest przyciąga co raz większe rzesze poznaniaków. W czwartek doszło nawet do zablokowania ruchu tramwajów w rejonie pl. Wolności. Już wczoraj organizatorzy zapowiadali, że piątkowy protest zostanie przeniesiony na pl. Mickiewicza. Dziś doszło do kolejnej zmiany lokalizacji - W nocy mieliśmy długą i rzeczową rozmowę z poznańską policją, która nas przekonała że na placu już się nie pomieścimy, dlatego przesuwamy się do parku Mickiewicza, znanym jako park przed Operą. Prosimy o nie wchodzenie na ulice i tory oraz ostrożność wobec innych zgromadzonych - poinformowali organizatorzy, którzy jednocześnie podziękowali policji za bardzo dobrą współpracę.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Jednocześnie organizatorzy przypominają, że poznański protest ma charakter apolityczny, a jego organizatorem są wszyscy mieszkańcy Poznania. Osoby, które chcą wziąć udział w proteście, proszone są o pozostawienie w domach flag i emblematów partii politycznych oraz skandowanie jedynie hasła: "chcemy veta" -Zapraszamy wszystkich poznaniaków do pokojowego protestu przeciwko niebezpiecznym zmianom w sądownictwie. Nie możemy się zgodzić na ręczne sterowanie wymiarem sprawiedliwości przez ministra sprawiedliwości (tego, czy kolejnego). Musimy stawić opór bo inaczej sądy będą orzekały na korzyść władzy, a nie obywatela. Musimy bronić prawa do sprawiedliwego sądu dla każdego. Oczekujemy wycofania się Prawa i Sprawiedliwości ze zmian KRS i SN. Chcemy weta! - wyjaśniają organizatorzy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
18.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro