Reklama

CBA zatrzymało EURO oszustów

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w piątek w Poznaniu trzy osoby, które oferowały pomoc w załatwieniu kontraktów związanych z EURO 2012. Podejrzani wyłudzali łapówki od szefów poznańskich firm.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w piątek dwóch mężczyzn i kobietę. Podejrzani wyłudzili łapówkę od szefów poznańskich firm w zamian za przyśpieszenie dostawy kruszywa niezbędnego do budowy dróg EURO 2012. Podejrzani wyłudzili 50 tysięcy złotych.

Zatrzymani powoływali się na znajomość z minister sportu Elżbietą Jakubiak. Po wstępnych ustaleniach okazało się, że oszuści nie znali minister. Sąd w Poznaniu aresztował dwóch mężczyzn, natomiast wniosku prokuratury w sprawie zatrzymanej kobiety nie uwzględnił. Za dokonane przestępstwo zatrzymanym grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca srogi mróz! Nawet -17 stopni w Poznaniu!
-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
2.00 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro