Reklama
Reklama

Miasto sprzedaje działki pod bloki przy Galerii Malta i Posnanii: znamy ceny wywoławcze

fot. Aerofoto Kaczmarczyk
fot. Aerofoto Kaczmarczyk

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w październiku i listopadzie ogłoszone zostaną dwa przetargi na sprzedaż miejskich gruntów położonych przy Galerii Malta i Posnanii. Mogą na nich powstać bloki. Ile będą kosztować działki?

Jak udało nam się ustalić, pierwsza działka, położona przy ulicy Katowickiej 2 (dawne ogródki działkowe w sąsiedztwie Galerii Malta), ma zostać wystawiona na sprzedaż w listopadzie. Jest już zarządzenie prezydenta w tej sprawie, obecnie Wydział Gospodarki Nieruchomości przygotowuje postępowanie przetargowe. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 20 milionów złotych. Nieruchomość ma 12 661 metrów kwadratowych powierzchni. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest to teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

Wcześniej, bo w październiku, pod młotek ma iść działka przy ulicy Czesława Niemena przy Posnanii. Teren jest mniejszy od tego przy ulicy Katowickiej 2. Ma "jedynie" 3000 metrów kwadratowych powierzchni, ale przez to cena wywoławcza jest znacznie niższa - to 3,315 mln złotych. I tutaj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

Gdy wiosną rozmawialiśmy z WGN o nieruchomościach planowanych do sprzedaży w tym rejonie w tym roku, wymieniano jeszcze drugi teren przy ulicy Niemena. Działka o powierzchni 9000 metrów kwadratowych także ma trafić pod młotek, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro