Reklama
Reklama

Szachty: jest przetarg na wieżę widokową. Zobacz jak ma wyglądać

Tak ma wyglądać wieża | fot. Toya Design

Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na budowę wieży widokowej na terenie poznańskich Szacht.

Wieża zbudowana zostanie na planie trójkąta i będzie mieć ponad 20 metrów wysokości. Na samej górze powstanie taras widokowy o powierzchni 14 metrów kwadratowych. Konstrukcja ma być metalowa, a obudowa będzie wykonana z kompozytu imitującego drewno. Wieża ma być wyposażona w system monitoringu. Konieczne jest pociągnięcie do niej kabla zasilającego. Projekt powstał w pracowni Toya Design.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Z dokumentów przetargowych wynika, że firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu mogą zgłaszać się do ZZM do 2 sierpnia. Wieża ma być natomiast gotowa maksymalnie do 15 grudnia. - Zamawiający w chwili obecnej nie posiada pozwolenia na wykonanie kabla zasilającego i jest w trakcie uzyskiwania zgód. Wykonawca powinien wziąć pod uwagę późniejszy termin wykonania tego zasilania - zaznacza ZZM.

Pieniądze na realizację tej inwestycji pochodzą z Budżetu Obywatelskiego. Na projekt zagłosowali bowiem mieszkańcy. Wieża stanie w rejonie Stawu Glabisia, Rozlanego oraz cegielni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro