Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 0
Reklama

Hala sportowa za niemal 4,5 mln zł powstaje na os. Pod Lipami

j
czwartek, 20.07.2017 r.
godz. 22.07
j | czwartek, 20.07.2017 r., godz. 22.07
Hala sportowa za niemal 4,5 mln zł powstaje na os. Pod Lipami
fot. Włodzimierz Hoppel

Nową inwestycję potwierdziły dziś symbolicznie miejskie władze i dyrekcja szkoły z oddziałami sportowymi, wmurowując akt erekcyjny pod nową inwestycje. Pierwszy raz w koszykówkę, siatkówkę, czy piłkę ręczna uczniowie zagrają w nim za rok.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Z nowego obiektu uczniowie będą mogli korzystać już za rok. Hala sportowa ma służyć jednak nie tylko społeczności szkolnej podstawówki i liceum ogólnokształcącego, ale także okolicznym mieszkańcom. Ta sala służyć będzie nie tylko młodzieży z tutejszej szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego, ale także mieszkańcom osiedla Pod Lipami. Będzie nie tylko miejscem prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, treningów i rywalizacji sportowej. Tu również będą odbywały się imprezy kulturalne. Takiego obiektu brakowało w tej części Poznania - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 to dziś jedna z najlepszych szkół sportowych w Poznaniu. Od 11 lat zajęcia wychowania fizycznego i treningi były tu prowadzone w hali namiotowej. Nowoczesna sala gimnastyczna z szatniami i węzłem sanitarnym znacznie polepszy jej bazę dydaktyczną - dodaje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta.

Budujemy salę wielofunkcyjną, z trybunami na ok. 200 miejsc, umożliwiającą uprawianie wielu dyscyplin - przede wszystkim siatkówki i piłki ręcznej. Nasza szkoła działa bowiem nie tylko pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale również Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jestem wdzięczna radnym i władzom miasta, że udało się doprowadzić do rozpoczęcia tej potrzebnej inwestycji - przekonuje Danuta Mikołajczak, dyrektor szkoły.

Całość inwestycji sfinansuje miasto. Dziś dyrekcja szkoły i przedstawiciele miejskich władz wmurowali symboliczny kamień węgielny pod budowę nowego obiektu.

Reklama