Reklama
Reklama

Grunwaldzka: Pixel będzie mieć "rodzeństwo". W przyszłym roku dwa nowe budynki

fot. Garvest
fot. Garvest

Trwają prace budowlane na budowie biurowców w kompleksie Pixel przy ulicy Grunwaldzkiej. W czerwcu wmurowano tu kamień węgielny pod inwestycję, a obiekty mają być gotowe w przyszłym roku.

Uznany za najlepszą realizację architektoniczną 2012 roku w Poznaniu Pixel już w przyszłym roku zyska równie atrakcyjne sąsiedztwo. Dwa biurowce zaczęły powstawać w styczniu. Pod koniec czerwca na budowie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. - W dwóch bliźniaczo podobnych do istniejącego Pixela budynkach oprócz powierzchni biurowych znajdą się też przychodnia lekarska i klub fitness. Inwestor planuje także przedłużenie Babimojskiej do Jawornickiej, by ułatwić dojazd do Pixeli od południa - wyjaśnia Garvest, inwestor.

Prace są zaawansowane. W budynku zlokalizowanym od strony ulicy Grunwaldzkiej w ostatnich tygodniach wylewano stropy pierwszego piętra, a w drugim obiekcie prowadzono prace na górnym poziomie podziemnego garażu. - Powierzchnia całkowita dwóch nowych biurowców to 17 tys. m2. Jak zapewnia generalny wykonawca, nowe biurowce zostaną przykryte dachami na przełomie listopada i grudnia - dodaje.

Już wiadomo, że na trzech budynkach się nie skończy. Od początku planowano, że kompleks będzie się składać z 5 biurowców i cel ma zostać zrealizowany. Pomiędzy budynkami znajdzie się pawilon konferencyjny i zielony dziedziniec. Całość zaprojektowano w pracowni JEMS Architekci.

Przypomnijmy, że pierwszy Pixel jeszcze przed oddaniem do użytku wzbudzał zachwyt miłośników architektury. Obiekt ma 10 kondygnacji - 3 podziemne oraz 7 naziemnych. Co ciekawe, na dachu powstała prawdziwa łąka. Na powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych zasadzono 40 gatunków roślin. Mieści się w nim siedziba Grupy Allegro. Dwa powstające obecnie Pixele będą nieco mniejsze od "starszego brata".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
0℃
Poziom opadów:
7.5 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
16.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro