Reklama
Reklama

NFZ: tłumy chętnych po EKUZ. Niektórzy bezsensownie blokują kolejkę

Jak informuje wielkopolski oddział NFZ, każdego dnia w samym Poznaniu wydawanych jest około 2000 Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kolejki oczekujących się długie, a niektórzy czekają w nich bez sensu.

EKUZ, podobnie jak paszporty, większości Polaków potrzebne są głównie w wakacje. Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewniają obywatelom naszego kraju niezbędną opiekę medyczną w trakcie tymczasowego pobytu w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA


Okazuje się, że w samym Poznaniu zapotrzebowanie na karty jest obecnie ogromne. Tylko w naszym mieście NFZ dziennie wydaje około 2000 kart. W siedzibie NFZ pojawiają się jednak osoby, które mają już wyrobioną kartę i chcą kolejną. - Warto sprawdzić, czy dotychczasowa EKUZ nie posłuży jeszcze na planowany wyjazd. Zaoszczędzi to państwa czas i czas innych osób oczekujących w kolejce na jej wydanie - wyjaśnia Magdalena Rozumek z wielkopolskiego NFZ.

Każda EKUZ ma datę ważności. - Zanim udamy się po nową, prosimy o sprawdzenie daty ważności dotychczasowej karty. Terminy ważności karty różnią się w zależności od tytułu do ubezpieczenia osoby wnioskującej o jej wydanie i np. osoba pobierająca świadczenie emerytalne otrzyma kartę ważną 5 lat, osoba zatrudniona na umowę o pracę otrzyma kartę ważną 1 rok od daty wystawienia - dodaje.

W Poznaniu EKUZ można uzyskać w siedzibie NFZ przy ulicy Grunwaldzkiej 158.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
1.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro