Reklama

Od lat starają się o drogę do bloku. Powstał tylko kawałek asfaltu. ZDM: "jeszcze nie skończyliśmy"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Mieszkańcy bloku przy ulicy Krańcowej 55 od wielu lat proszą o utworzenie im "cywilizowanego" dojazdu do bloku. W końcu Zarząd Dróg Miejskich obiecał, że krótki fragment drogi powstanie. W poniedziałek pojawili się tu drogowcy i położyli kawałek asfaltu. Dziś nikt tu nie pracuje. ZDM zapewnia, że prac nie zakończono.

O kłopotach z dojazdem do bloku poinformował nas czytelnik. - Od kilkunastu lat staramy się wraz z mieszkańcami bloku przy Krańcowej 55 o zrobienie drogi dojazdowej do naszego bloku. W końcu, po licznych prośbach, ZDM Poznań zobligował się do zrobienia wjazdu do dnia 23 czerwca - tłumaczy. - Oczywiście nie uwinęli się na czas i pracę wykonali dopiero wczoraj. Przesyłam efekty ich pracy. Nie ukrywam ,że po 52 latach istnienia tego budynku liczyliśmy na coś więcej. Nie możemy i tak z niego korzystać, gdyż parkują tam samochody przyjeżdżające do sklepów - dodaje.

Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że prace będą tu kontynuowane przez Zakład Robót Drogowych. - Z uwagi na warunki atmosferyczne (intensywne opady) nie można ich było przeprowadzić wcześniej. Dlatego pracownicy ZRD mogli pojawić się na miejscu dopiero w tym tygodniu. Wykonali część prac. Dzisiaj musieli przenieść się na ul. Królowej Jadwigi (pilne roboty do wykonania przy przebudowie trasy tramwajowej) i na ul. Krańcową mają wrócić jutro, tak by dokończyć układanie drogi dojazdowej - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro