Reklama
Reklama

Stare Miasto: Polski Teatr Tańca po 44 latach będzie mieć swoją siedzibę

W tej kamienicy będzie się mieścić PTT
W tej kamienicy będzie się mieścić PTT

W kamienicy przy ulicy Taczaka na Starym Mieście będzie się mieścić siedziba Polskiego Teatru Tańca. Do tej pory instytucja musiała wynajmować salę w szkole baletowej przy ulicy Koziej.

Wynajmowanie sali przez lata było kłopotliwe dla pracowników Polskiego Teatru Tańca. Przygotowanie spektakli wymaga wielu prób, a te musiały się odbywać wtedy, gdy akurat w szkole baletowej nie odbywały się zajęcia. - To jest historyczny moment, dziejowy moment - mówi o nowej siedzibie teatru jego dyrektor, Iwona Pasińska. A wszystko dzięki dotacji władz województwa, która pozwoli na utworzenie pierwszej samodzielnej siedziby teatru, który działa od 44 lat. - Szczypaliśmy się przez cały piątek, w sobotę dochodziliśmy do siebie, a w niedzielę uwierzyliśmy. Dziś jesteśmy przeszczęśliwi i nastąpił w końcu ten moment, o którym marzyła poprzednia dyrekcja, Ewa Wycichowska - dodaje Pasińska.

Urząd Marszałkowski przekazał na utworzenie nowej siedziby teatru kamienicę przy ulicy Taczaka. Polski Teatr Tańca ma tu zacząć działać dopiero jesienią przyszłego roku. Potrzebny jest bowiem remont. Całość ma kosztować blisko 12 milionów złotych. Prawie 4 mln daje Urząd Marszałkowski, a resztę Unia Europejska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro