Reklama
Reklama

Miasto zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy ulicy Kurlandzkiej

fot. PIM
fot. PIM

O planach przebudowy wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej i budowy dwóch nowych rond na tejże ulicy pisaliśmy kilka tygodni temu. Teraz ZDM zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne na temat planowanej inwestycji.

Wiadukt, który ma zostać przebudowany, znajduje się nad ulicą Krzywoustego. Po przebudowie ma mieć nie 6 (jak obecnie), a 4 przęsła. Pojawi się tutaj jezdnia o szerokości co najmniej 7 metrów oraz wydzielona część dla pieszych i rowerzystów o szerokości minimum 4 metrów.Na skrzyżowaniu ulic Kurlandzkiej i Wiatracznej ma się pojawić rondo z chodnikami i ścieżką rowerową. Dodatkowo w projekcie ma się znaleźć miejsce dla zieleni. Rondo zaplanowano także na skrzyżowaniu ulicy Kurlandzkiej z Bobrzańską. I tutaj mają się znaleźć rozwiązania nie tylko dla kierowców, ale też dla pieszych i rowerzystów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Po ogłoszeniu miejskich planów zareagowali mieszkańcy, którzy domagają się konsultacji społecznych. Teraz ZDM zaprasza na spotkanie informacyjne na temat planowanej inwestycji -25 lipca o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności mieszkańców bloków i domów położonych na os. Czecha, Orła Białego oraz przy ul. Pyrzyczańskiej i Ślężańskiej na spotkanie informacyjne dot. przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej oraz dwóch skrzyżowań Kurlandzka/Wiatraczna i Kurlandzka/Bobrzańska. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Poznańskich Inwestycji Miejskich i projektanta - zachęca Agata Kaniewska, rzeczniczka ZDM.

Spotkanie odbędzie się wZespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. ks. prof. J. Tischnera na os. Czecha 59.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
79.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro