Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -2

Miasto zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy ulicy Kurlandzkiej

BS
poniedziałek, 17.07.2017 r.
godz. 18.30
BS | poniedziałek, 17.07.2017 r., godz. 18.30
Miasto zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy ulicy Kurlandzkiej
fot. PIM

O planach przebudowy wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej i budowy dwóch nowych rond na tejże ulicy pisaliśmy kilka tygodni temu. Teraz ZDM zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne na temat planowanej inwestycji.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1002 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wiadukt, który ma zostać przebudowany, znajduje się nad ulicą Krzywoustego. Po przebudowie ma mieć nie 6 (jak obecnie), a 4 przęsła. Pojawi się tutaj jezdnia o szerokości co najmniej 7 metrów oraz wydzielona część dla pieszych i rowerzystów o szerokości minimum 4 metrów. Na skrzyżowaniu ulic Kurlandzkiej i Wiatracznej ma się pojawić rondo z chodnikami i ścieżką rowerową. Dodatkowo w projekcie ma się znaleźć miejsce dla zieleni. Rondo zaplanowano także na skrzyżowaniu ulicy Kurlandzkiej z Bobrzańską. I tutaj mają się znaleźć rozwiązania nie tylko dla kierowców, ale też dla pieszych i rowerzystów.

Po ogłoszeniu miejskich planów zareagowali mieszkańcy, którzy domagają się konsultacji społecznych. Teraz ZDM zaprasza na spotkanie informacyjne na temat planowanej inwestycji - 25 lipca o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności mieszkańców bloków i domów położonych na os. Czecha, Orła Białego oraz przy ul. Pyrzyczańskiej i Ślężańskiej na spotkanie informacyjne dot. przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej oraz dwóch skrzyżowań Kurlandzka/Wiatraczna i Kurlandzka/Bobrzańska. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Poznańskich Inwestycji Miejskich i projektanta - zachęca Agata Kaniewska, rzeczniczka ZDM. 

Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. ks. prof. J. Tischnera na os. Czecha 59.