Reklama
Reklama

Jest akt oskarżenia w sprawie Kajetana P. Mężczyzna uznany za poczytalnego

Kajetan P., który miał w lutym ubiegłego roku brutalnie zabić kobietę w Warszawie, stanie przed sądem. Biegli uznali, że jest poczytalny. Akt oskarżenia obejmuje nie tylko morderstwo, ale też napaść na policjanta i psycholog.

W poniedziałek Prokuratura Krajowa poinformowała, że skierowano do sądu akt oskarżenia w sprawie poznaniaka - Kajetana P. 27-latek jest oskarżony o zabójstwo (miał zabić lektorkę języka włoskiego, poćwiartować jej zwłoki i je podpalić), a także o czynną napaść na policjanta (zaatakował go w trakcie transportu z Malty, gdzie został zatrzymany) i psycholog, która rozmawiała z nim w trakcie pobytu mężczyzny w areszcie.

- Jak ustalono w toku śledztwa Kajetan P., pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego, 3 lutego 2016 roku spotkał się z pokrzywdzoną Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Następnie, posługując się nożem, zabił ją. W celu ukrycia zwłok i uniknięcia odpowiedzialności oskarżony rozczłonkował zwłoki kobiety i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania. Od 6 lutego 2016 roku Kajetan P. był poszukiwany przez prokuraturę listem gończym. Intensywne działania Policji, a także współpraca prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Warszawie z prokuraturami i sądami zagranicznymi, doprowadziły do ujęcia oskarżonego 17 lutego 2016 roku na Malcie, a następnie przekazania go do Polski - informuje Prokuratura Krajowa.

Prokuratura wyjaśnia, że P. przyznał się, do zabójstwa kobiety i złożył wyjaśnienia. W przypadku kolejnych zarzutów - nie zajął stanowiska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
30.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro