Reklama
Reklama

Mieszkańcy nie chcą asfaltowni. Będą protestować

fot. Mateusz Borys
fot. Mateusz Borys

W podpoznańskiej Dąbrowie na terenie gminy Dopiewo ma powstać wytwórnia mas bitumicznych. Mieszkańcy zapowiadają protest.

Na godzinę 12.00 zaplanowano protest mieszkańców pod UG Dopiewo przeciwko budowie asfaltowni. Obiekt ma powstać w sąsiedztwie żwirowni i betoniarni w Dąbrowie, na styku z miejscowością Batorowo. To dlatego sprawą interesują się nie tylko mieszkańcy gminy Dopiewo, ale też Tarnowo Podgórne (Batorowo podlega pod Tarnowo Podgórne).

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


- Jeszcze jest szansa by zatrzymać tę inwestycję, liczymy na Wasze wsparcie - apelują mieszkańcy. - Asfaltownia będzie szkodzić zarówno mieszkańcom okolicznych miejscowości jak i Poznania - dodają.

Początkowo planowano, że asfaltowania stanie w rejonie Dąbrówki i Palędzia, ale po protestach mieszkańców lokalizację zmienioną. W ubiegłym tygodniu wójt Tarnowa Podgórnego spotkał się w tej sprawie z mieszkańcami Batorowa i Lusowa. Wszyscy obawiają się skutków takiej inwestycji, a przede wszystkim zanieczyszczenia powietrza i dużego ruchu ciężarówek w okolicy. Władze gminy Tarnowo Podgórne podzielają obawy mieszkańców, ale to urzędnicy z Dopiewa będą podejmować decyzje w sprawie inwestycji. Właśnie dlatego pod Urzędem Gminy w Dopiewie o 12.00 odbędzie się protest.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 17.07.2017 r., godz. 12.54
    Aktualizacja
    poniedziałek, 17.07.2017 r., godz. 12.54
    Na proteście pojawiło się kilkadziesiąt osób wyposażonych m.in. w transparenty i maski przeciwgazowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro