Reklama
Reklama

Kolejne problemy lokatorów przy ul. Małeckiego. Remont czy "czyszczenie" kamienicy?

Po raz kolejny wracamy do sprawy remontu prowadzonego przy ulicy Małeckiego. Zdaniem mieszkańców - to celowe działanie nowego właściciela budynku, który ma już proces za nękanie lokatorów innej kamienicy. Dziś w tym miejscu doszło do zalania jednego z mieszkań.

Jak już wcześniej informowaliśmy nowy właściciel nabył kamienicę w czerwcu i praktycznie od razu rozpoczął remont. Ten - zdaniem mieszkańców jest bardzo uciążliwy. We wtorek po południu robotnicy pracujący na miejscu przebili się z klatki schodowej do łazienki w mieszkaniu starszej kobiety. Tłumaczyli, że chcą w tym miejscu zamontować nową instalację elektryczną. Dziura w ścianie została zamurowana dopiero gdy na miejscu pojawił się przedstawiciel Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów i policjanci. To jest ewidentne czyszczenie kamienicy. Tutaj scenariusz się powtarza. Najpierw się robi przeglądy, a przy tych przeglądach odcina się coś. Tutaj my już w porę zareagowaliśmy - mówiła Anastazja Molga, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów.

Właściciel kamienicy w czwartek rozmawiając z reporterką Pulsu Dnia Telewizji WTK zapewniał, że przeprowadza konieczne prace remontowe a mieszkańcy nie mają się czego obawiać.

W niedzielę doszło do zalania jednego z mieszkań remontowanej kamienicy. Zdaniem lokatorki woda leje się od samego rana. Okazało się woda przeciekała do lokalu z pustego teraz mieszkania dwa piętra wyżej. Na miejsce wezwani zostali policjanci.

Okazało się, że w opuszczonym mieszkaniu znajdującym się na trzecim piętrze kamienicy jest odkręcony kran przy jednoczesnym zablokowaniu odpływu wody, co spowodowało całą tę sytuację. Na miejscu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny z udziałem technika kryminalistyki - mówi podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Zdecydowanie zdaniem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów to nie jest przypadek. Ze względu na to, że ten sam właściciel kupił już kamienice na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat i zdarzały się sytuacje bardzo podobne do tych. Lokatorzy się do nas zgłaszali - mówi Katarzyna Czarnota, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów. Trochę dla nas byłoby dużą naiwnością wierzyć w to, że jeżeli pojawia się ten sam właściciel to ta woda pojawia się tu przez przypadek, wiercone są dziury w ścianie przez przypadek, zatykane są otwory kominowe przez przypadek - dodaje.

Już w środę na miejscu niezapowiedzianą kontrolę przeprowadził nadzór budowlany. Inspektorzy stwierdzili, że prace wykonywane na Małeckiego nie zagrażają konstrukcji budynku. Będzie wezwany właściciel żeby okazał nam dokumenty potwierdzające prowadzenie przeglądów stanu technicznego tego budynku - to jest jedna kwestia. A druga sprawa to jest sprawa dotycząca legalności prowadzonych robót - mówi Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Sprawę wyjaśniają policjanci, którzy będą też badać przyczynę dzisiejszego zalania. Funkcjonariusze będą sprawdzać czy nie doszło do karalnego działania czyli nękania lokatorów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro