Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -7

Kolejne utrudnienia na poznańskich ulicach od poniedziałku

j
niedziela, 16.07.2017 r.
godz. 14.32
j | niedziela, 16.07.2017 r., godz. 14.32
Kolejne utrudnienia na poznańskich ulicach od poniedziałku
fot. ZDM

W najbliższych dniach z utrudnieniami trzeba się liczyć na ulicach: Strzeleckiej, Krakowskiej Łąkowej, Kopernika, Długiej, Zielonej, Rybki,Husarskiej, Rycerskiej i Grochowskiej, Hejmowskiego, ul. Kulasa i Królowej Jadwigi.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
-4°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od 17 lipca do 30 września, w związku z budową sieci gazowej z przyłączami na ul. Strzeleckiej, wykonywane będą przejścia poprzeczne w rejonie skrzyżowań z ulicami: Krakowską, Łąkową, Kopernika, Długą i Zieloną. Wyloty powyższych ulic w ul. Strzelecką będą kolejno zawężane połówkowo, a wylot z ul. Rybaki zostanie czasowo zamknięty (objazd wytyczono ul. Kwiatową i Łąkową). Czasowo niedostępne będą pojedyncze miejsca postojowe w rejonie prac – informuje ZDM.

Również w poniedziałek rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Husarskiej. Dla ruchu zamknięty zostanie odcinek tej ulicy od ul. Grochowskiej wzdłuż bloków Grochowska nr 53 i 55. do pozostałej części ulicy Husarskiej dojazd będzie możliwy ulicą Cześnikowską i od strony ul. Rycerskiej ulicą Kanclerską. W trakcie trwanie prac nie będzie wjazdu na ul. Husarską z ul. Grochowskiej, ani możliwości parkowania w rejonie prowadzonych robót. Z utrudnieniami muszą się też liczyć piesi na chodniku przy skrzyżowaniu ul. Husarskiej, Rycerskiej i Grochowskiej, gdzie prowadzona będzie budowa kanału deszczowego.

17 lipca czasowe zmiany zostaną też wprowadzone na ulicy Hejmowskiego i ul. Kulasa. Do końca miesiąca będą w tym miejscu prowadzone prace w związku z budową przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych. Podczas pierwszego etapu prac tymczasowo zamknięty zostanie wjazd z ul. Kulasa w ul. Hejmowskiego – informuje ZDM. W kolejnych etapach zwężana miejscowo będzie jezdnia ul. Hejmowskiego przy budynku Sądu Apelacyjnego. Na czas odtworzenia nawierzchni zamknięty zostanie wjazd i wyjazd z ul. Hejmowskiego w ul. Kulasa. Objazd wytyczono przez al. Niepodległości, ul. Księcia Józefa, Działową i Solną – dodaje.

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się też kolejny etap remontu torowiska na ulicy Królowej Jadwigi. Kierowcy muszą się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu w rejonie Półwiejskiej i Górnej Wildy. O szczegółach informowaliśmy tutaj.

Kierowcy i piesi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.