Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 4

Autobus z przyczepą do przewożenia rowerów jeździ wydłużoną trasą!

j
niedziela, 16.07.2017 r.
godz. 12.28
j | niedziela, 16.07.2017 r., godz. 12.28
Autobus z przyczepą do przewożenia rowerów jeździ wydłużoną trasą!
fot. Materiały prasowe, archiwum

Od końca kwietnia uruchomiona została specjalna linia autobusowa, której zadaniem jest połączenie dużych osiedli mieszkaniowych Swarzędza, Koziegłów, Murowanej Gośliny i Biedruska z turystycznymi szlakami rowerowymi przebiegającymi przez Puszczę Zielonka i przez zalesione tereny gminy Suchy Las. W tym roku linia autobusowa z przyczepami na rowery stała wydłużona do Pobiedzisk.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już po raz trzeci przez Powiat Poznański uruchomiona została linia autobusowa 471 z przyczepami na rowery. Autobusy kursują we wszystkie soboty, niedziele 
i święta w okresie od 29 kwietnia do 15 października. Pod koniec czerwca trasa autobusu została wydłużona do Pobiedzisk. Dzięki temu mieszkańcy wschodniej części powiatu dotrą do kąpielisk położonych nad jeziorem Wronczyńskim i Biezdruchowo. Rozkład jazdy został tak zaplanowany, aby w Wierzonce mieszkańcy mieli możliwość przesiadki na autobus udający się w stronę Murowanej Gośliny i z powrotem. Głównymi przystankami na nowej trasie będzie przystanek przy ul. Władysława Jagiełły i przy Dworcu PKP w Pobiedziskach – informuje Ewelina, Janik Gabinet Starosty Poznańskiego

Duża liczba połączeń ma zachęcać do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz na turystycznych szlakach przebiegających przez malownicze tereny gmin i Puszczę Zielonkę. Łącznie to aż 524 kilometry ścieżek czekających na mieszkańców powiatu poznańskiego. Dzięki uruchomionej linii miłośnicy dwóch kółek mogą bezpiecznie omijać drogi publiczne o dużym natężeniu ruchu, które nie posiadają ścieżek rowerowych a przy okazji poznawać bogactwo przyrody powiatu poznańskiego – zachęca do wycieczek rowerowych Jan Grabkowski, starosta poznański.

Trasa 471 przebiega przez szlaki rowerowe: EuroVelo R1 – R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową, Cysterski Szlak Rowerowy oraz Pierścień dookoła Poznania. Dojedziemy nią również w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach, jezioro Stęszewskie, Wroczyńskie i Jerzyńskie.

Jednoprzejazdowy bilet to koszt 3 zł lub 1,5 zł (ulgowy). Bilet całodniowy kosztuje 5 zł i 2,5 zł. Są też bilety grupowe (2 dorosłych i maksymalnie 3 dzieci) - jednoprzejazdowy 6 zł, a całodniowy - 10 złotych.W ramach zakupionego biletu przewóz rowerów jest oczywiście bezpłatny. Ważny bilet okresowy PEKA na strefy ABC oraz B, C i BC albo ważny bilet okresowy Komunikacji Gminy Swarzędz również jest honorowany.

W ubiegłym roku przez 15 weekendów funkcjonowania specjalnej linii, autobusy przejechały ponad 
18 tys. kilometrów, przewożąc łącznie ponad 2 tys. pasażerów i blisko 330 rowerów – kończy Janik.