Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 4

Powrócił Wolny Targ – piknik w stylu amerykańskim na Golęcinie przyciągnął tłumy

j
niedziela, 16.07.2017 r.
godz. 15.49
j | niedziela, 16.07.2017 r., godz. 15.49
Powrócił Wolny Targ – piknik w stylu amerykańskim na Golęcinie przyciągnął tłumy
fot. Maciej Kopiński

W niedzielę po niemal roku w amerykańskim stylu powraca Wolny Targ. Piknik rodzinny pod nazwą „First American Sunday” odbywa się na Golęcinie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak informują organizatorzy inspiracją dla edycji amerykańskiej stało się zaproszenie do udziału ze strony drużyny futbolistów z Poznania, którzy właśnie 16.07.2017 będą na golęcińskim stadionie rozgrywać mecz ligowy „PATRIOCI” POZNAŃ– ‘MUSTANGS” PŁOCK. Wokół tego wydarzenia postanowiliśmy zbudować radosne, pełne dobrej energii miejsce inspirowane amerykańskimi piknikami rodzinnymi, w którym niebanalną rozrywkę będą mogli znaleźć mieszkańcy naszego miasta – mówi Magdalena Kosakowska, twórczyni Wolnego Targu.

Na terenie stadionu przy ulicy Warmińskiej 1 pojawiły się między innymi food trucki. Są burgery, kuchnia bliskowschodnia i dalekowschodnia, nie brakuje tradycyjnych belgijskich frytek pulled pork’ów, ciast, sheak’ów, owocowych napojów, lodów naturalnych, lemoniad, czy kaw parzonych przez baristów. Organizatorzy zapewniają, że w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

Ale Wolny Targ to nie tylko dobre jedzenie – pojawiła się też reprezentacja rękodzielników i projektantów. Zapowiedziano też liczne atrakcje. między innymi można będzie wziąć udział w warsztatach, pomalować dziecku buzię, będzie strefa sportowa a chętni będą mogli też oznakować swój rower.

Liczymy na to, że poznaniacy – po tak długim czasie, gdy nie mogliśmy się spotykać, odwiedzą nas w niedzielę i będą, jak zwykle, świetnie odpoczywać, bawić się i korzystać z kulinarnej rozpusty. Zapraszamy do oderwania się od codzienności, dołączcie do „american dream” w naszym wydaniu – kontynuuje pomysłodawczyni Wolnego Targu.

Wolny Targ odbywa się w godzinach od 11:00 do 19:00.

AKTUALIZACJA
poniedziałek, 17.07.2017 r.,
godz. 14.06

AKTUALIZACJA | poniedziałek, 17.07.2017 r., godz. 14.06

W meczu futbolu amerykańskiego Patrioci Poznań ulegli Mustangs Płock 29:34. W newsie można znaleźć fotorelację z tego spotkania.