Reklama
Reklama

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom - zapisy trwają

Dzieci z powiatu poznańskiego mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw pneumokokom. Z programu będzie mogło skorzystać tysiąc dwustu maluchów.

Pneumokoki to bakterie, które wywołują między innymi zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, czy sepsę. Szacunkowy koszt szczepionki to około 300 złotych. Rodzice dzieci z podpoznańskich gmin, którzy przystąpią do programu nie poniosą żadnych kosztów. Maluchy muszą jednak mieć ukończone 2 lata i być urodzone w latach 2009-2015. Nasze programu profilaktyczne są bez wątpienia ogromnym wsparciem dla rodziców, nie zawsze bowiem domowy budżet pozwala na taki wydatek. Szacunkowy koszt dawki to ok. 300 zł, dlatego bardzo zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu poznańskiego do skorzystania z tej bezpłatnej możliwości - mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. W tym roku na programy związane z bezpłatnymi szczepieniami przeznaczamy blisko 760 tysięcy złotych. Nasze działania związane z profilaktyką zdrowotną kierujemy zarówno do najmłodszych mieszkańców powiatu, jak i nieco starszych. Oprócz programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych, we wrześniu planujemy uruchomić szczepienia przeciwko grypie u osób powyżej 50. roku życia - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Program realizowany jest w kilkunastu placówkach na terenie powiatu. W celu zaszczepienia dziecka należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym. Realizatorem ikoordynatorem programu jest Specjalistyczna Przychodnia Lekarska "Edictum". Szczegółowe informacje nt. akcji można uzyskać pod numerem telefonu (61) 847 04 54 lub osobiście w siedzibie EDICTUM przy ul. Mickiewicza 31, I piętro, pok. 120 - informuje Ewelina Janik z gabinetu starosty poznańskiego.

Równolegle prowadzony jest miejski program szczepień, ale tu zapisy skończyły się jeszcze w ubiegłym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro